- Şcoala Gimnazială Gottlob -

județul Timiș

Asociația profesorilor Școlii Gimnaziale Gottlob

ASOCIAȚIA PROFESORILOR ȘCOLII GIMNAZIALE GOTTLOB c.f.45593722 r.c.

GOTTLOB str.ROZELOR, nr.63, cod poștal 307251 jud.TIMIȘ

ANUNȚ

În contextul respectării prevederilor legislative raportate atât la O.G. 26/2000,cât și legislația privind domeniul transparenței decizionale ,conducerea Asociației Profesorilor Școlii Gimnaziale Gottlob aduce la cunoștința publică următoarele:

- în cursul anului 2021, prin decizia unanimă a cadrelor didactice din cadrul unității școlare,cât și cu sprijinul autorităților  publice locale a fost fondată Asociația Profesorilor Școlii Gimnaziale Gottlob conform încheierii judecătorești nr.195/295/2021.

- din perioada fondării asociației și până în prezent au fost efectuate demersurile necesare în vederea coaptării tuturor cadrelor didactice în cadrul Adunării Generale ,fapt în urma căruia au fost adoptate în unanimitate hotărâri ale Adunării Generale care au vizat întreaga activitate desfășurată până în prezent ,cât și bugetele anuale de venituri și cheltuieli.

- facem cunoscut faptul că bugetele anuale aprobate până în prezent au avut la bază contribuțiile de 3,5% din partea unor persoane doritoare de a sprijinii prin acest mod întreaga activitate desfășurată în cadrul Școlii Gimnaziale Gottlob,menționând totodată faptul că prin aceste venituri s-au achitat integral premiile acordate elevilor cu rezultate foarte bune la învățătură și purtare în anul școlar 2022-2023 .

- totodată aducem la cunoștința publică că în perioada acestui an școlar intenționăm achiziționarea anumitor materiale necesare procesului educațional,dată la care hotărârea Adunării Generale având acest obiect va fi făcută public prin modalitățile prin care au fost aduse la cunoștință publică toate celelalte hotărâri aprobate de către Adunarea Generală a asociației.

Precizăm faptul că până la data emiterii prezentului anunț, Asociația Profesorilor Școlii Gimnaziale Gottlob nu a înregistrat nicio solicitare care să vizeze activitatea propriu zisă din cadrul asociației cât și aspecte referitoare la bugetele anuale de venituri și cheltuieli.

Având în vedere cele mai sus menționate, membrii Asociației Profesorilor Școlii Gimnaziale Gottlob aduc mulțumiri tuturor persoanelor care au sprijinit atât material cât și prin alte forme de colaborare întreaga activitate și sperăm totodată la obținerea de fonduri suplimentare prin metodele legale de sprijin, gen contracte de sponsorizare, care să parvină din partea persoanelor juridice doritoare .

Conducerea Asociației Profesorilor Școlii Gimnaziale Gottlob